Agencja Fotograficzna BANKFOTO

Jarosław Małkowski

Mikroskopowa sztuka obrazowania | Profesjonalna fotografia mikroskopowa

Jesteśmy firmą rodzinną powstałą w 2008 roku, a nasze doświadczenie w branży sięga ponad 20 lat.

Usługa specjalistycznej fotografii mikroskopowej w wysokiej rozdzielczości jest rozwinięciem naszej fotograficznej działalności AF BANKFOTO ®. Połączyliśmy naszą pasję z naszymi profesjonalnymi aparatami z  wysokiej klasy mikroskopem oraz super precyzyjnym robotem.

Specyfika pracy / fotografowania pod mikroskopem  znacznie różni się od klasycznej fotografii i wymaga wiedzy z różnych dziedzin: od fotografii, po fizykę, chemię, farmację, medycynę, itd. Składa się na nią również złożoność procesu przygotowania próbki  jak i samego jej fotografowania, gdzie na jedno zdjęcie składa się czasami ponad 100 pojedynczych fotografii. Dzieje się tak dlatego, ponieważ głębia ostrości mikroskopu jest bardzo mała.

Dla kogo pracujemy?
Pracujemy z szerokim zakresem podmiotów, od naukowych, z którymi wymieniamy doświadczenia po branże budowlane, rolnicze, przemysłowe i artystyczne.

Co fotografujemy?

  • Branża budowlana – włókna, membrany dachowe, chemia budowlana, kruszywa, urobek z maszyn do późniejszej analizy, …
  • Przemysł – oleje, wióry, tworzywa sztuczne, …
  • Kreacja – szukamy niepowtarzalnych wzorów, obrazów do budowy wizerunku firmy
  • Innowacyjne technologie –  pomagamy odpowiedzieć na pytanie jak? 🙂
  • Branża rolnicza – zdjęcia nawozów w dużych powiększeniach, …
  • Branża spożywcza – pokazujemy produkty nieco bliżej 🙂

Czym pracujemy?
Do fotografii mikroskopowej używamy wysokiej klasy profesjonalnego modułowego mikroskopu Leica DM2000 wraz zestawem obiektywów Nikon i Leica klasy PLAN APO i wyższej. Używamy również super dokładnej zrobotyzowanej szyny, która pozwala nam na pracę z większymi obiektami i innym rodzajem oświetlenia. Do wstępnego przygotowania próbek do fotografowania używamy stereoskopowego mikroskopu.

Piszą o nas:

Skąd pomysł na zdjęcia mikroskopowe?

Przygoda z mikroskopią rozpoczęła się już w młodzieńczych latach i z małymi przerwami trwa do dziś. Początkowo była to fascynacja mikrobiologią, jednak dopiero połączenie pasji odkrywania mikro świata pod mikroskopem z profesjonalną fotografią, własną firmą oraz spora dawka doświadczenia, umożliwiły mi wprowadzenie nowej usługi.

Naszą pełną ofertę możecie Państwo zobaczyć na www.bankfoto.pl.

KONTAKT:

Agencja Fotograficzna BANKFOTO Ⓡ – Jarosław Małkowski
45-852 Opole  |  ul.  Domańskiego 112a (pracownia)

Tel. +48 606 142 131  |  E-mail: jarek@mikrofotografia.pl

Facebook

Po godzinach?

Po pracy zajmuję się mikroskopową sztuką nowoczesną. Szczególnie interesuje się krystalografią, krystalizując i fotografując rozmaite substancje chemiczne i organiczne – tworząc z nich wyjątkowe obrazy. W zdecydowanej większości są to mieszaniny kwasów, witamin. Zapraszam do mikroskopowej galerii